Za ciosem!

Zaledwie tydzień po Mistrzostwach Śląska młodzi pływacy z naszego regionu spotkali się na zawodach z cyklu Liga Klubów Śląskich na gliwickiej pływalni. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników z 21 klubów.

Swoją dominację w stylu dowolnym potwierdziła Martyna Bronek, która ponownie nie pozostawiła szans rywalkom, zwyciężając na dystansie 100m W swoim drugim starcie zawodniczka UKS Aligator Gorzyce zdeklasowała konkurentki na dystansie 200m stylem zmiennym zwyciężając z przewagą 5 sekund nad drugą i aż 7 sekund nad trzecią zawodniczką pokazując, iż jest pływaczką wszechstronną.

Przynależność do czołówki potwierdziła również Alicja Adamska, która tym razem na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 3 miejsce (na Mistrzostwach Śląska była dwukrotnie 3 na dyst. 50 i 100m. st. klasycznym) pokonując na ostatnich metrach zawodniczkę z klubu z Knurowa.

Podopieczne trenera Roberta Knapika z Aligatora (w składzie: Alicja Adamska, Martyna Pieczka, Martyna Bronek i Zuzanna Gajtkowska) do sukcesów dorzuciły 1 miejsce w sztafecie 4x50m. stylem zmiennym, który dostarczył olbrzymich emocji zebranym na widowni fanom pływania z całego śląska.

Do udanych startów należy również zaliczyć występy koleżanek klubowych Martyny i Alicji, Zuzi Gajkowskiej i Martyny Pieczka. Zuzia zajęła 4 miejsce na 200m. stylem zmiennym i 6 na 100m. stylem dowolnym, a Martyna była 6 na 200m. stylem klasycznym i 13 na 100m. stylem dowolnym.

Cztery zawodniczki trenujące na co dzień przy NAUTICE Gorzyce zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej wśród dziewcząt czym potwierdziły swoją wysoką formę.

Gratulujemy udanych startów.