Nasza miejscowość

Rogów jest to przepiękna, malownicza miejscowość z widokiem na Bramę Morawską. Znajdują się tutaj między innymi obiekty takie jak: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, świetlica i biblioteka publiczna, posiadające piękne tradycje pracy kulturalnej. W bibliotece odbywają się przedstawienia, które zostają przygotowane przez młodzież i dzieci mieszkające w Rogowie.

Życie religijne skupia się wokół parafii i Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niedawno powstały: dom pogrzebowy i nowy cmentarz, znajdujące się obok ośrodka zdrowia.

Chlubą Rogowa jest prężnie działający klub sportowy „Przyszłość Rogów”.„Przyszłości Rogów” jest jedynym boiskiem w naszej gminie, które spełnia wszystkie wymagania IV- ligowej drużyny. Na uwagę zasługuje też pięknie rozbudowany budynek starej szkoły, w którym znalazła się apteka, poczta, fryzjer i świetlica wiejska. Rogów jest siedzibą Komisariatu Policji oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Godny uwagi jest również malowniczy park „Dąbki”, gdzie organizowane są festyny i zabawy okolicznościowe. Ludzie tu mieszkający są życzliwi i otwarci, z chęcią pomagają w organizowaniu różnych imprez odbywających się w naszej jedynej i niepowtarzalnej wsi, jaką jest Rogów.