Od 1 lutego duże zmiany w kursowaniu autobusów PKS
Dodane przez Marcin dnia 19.01.2016 14:44:09
Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników komunikacji organizowanej przez wodzisławskie starostwo a obsługiwanej przez PKS w Raciborzu. Pojawi się nowy autobus relacji Bluszczów ? Wodzisław Śl. o 7.30, umożliwiający dojazd dzieciom z Bluszczowa do gimnazjum w Rogowie, a także wieczorne kursy z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa o 19.30, Raciborza o 19.50 oraz Odry przez Turzę o 20.10.

Starostwo, wzorem komunikacji miejskiej, wprowadza też bezpłatny przejazd autobusami PKS pomiędzy dworcem autobusowym a dworcem kolejowym w Wodzisławiu Śl. Docelowo od lipca większość autobusów PKS będzie zaczynać i kończyć kursy na przystanku przy stacji kolejowej, a jeśli powstanie zapowiadane władze miasta centrum przesiadkowe ? to właśnie na nim.

Liniowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej www.powiatwodzislawski.pl w zakładce ?Rozkłady jazdy?. O szczegóły zmian można pytać również pod numerami telefonów 32 41 20 914 (referat transportu starostwa) oraz 32 41 53 257 (informacja PKS Racibórz), a także za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres autobusy@powiatwodzislawski.pl.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl./